Deník: Politická satira ukázala na strach ve společnosti

„Inspiraci mi přinesl život sám – a především nespokojenost s absurdností současné politické situace,“ uvedl Deutsch. „To, že je hra aktuální, potvrdila reakce potenciálních partnerů. Jeden divadelní pokus ukázal, jaký je tady průšvih v atmosféře ve společnosti, jaká je tu atmosféra strachu. Odklánějí se do nás sponzoři, bojí se média, nemůžeme inzerovat,“ říká. Nikdo proti nám nevystoupil, neútočí, ale lidi se bojí, že budou pod tlakem, když se s tím spojí, dodal.


Ve hře se tančí a zpívá

Divadelníci tak předjímali, že se Andrej Babiš ožení se svou partnerkou, že chce dodělat na vlastní náklady svoji vlastní železnici nebo že se stane premiérem, později prezidentem a králem. „Není to politická satira, jak jí lidé znají, je to brané s nadsázkou, klasický komediální divadelní kabaret, který jde do absurdity,“ popisuje autor hru.

Bude prý výrazně divadelnější než třeba kabaret Ovčáček Čtveráček; postava inspirovaná hradním mluvčím ve hře také vystupuje. Má však jiné jméno, stejně jako třeba nejznámější moderátor veřejnoprávní televize. Ve hře se tančí, zpívá, jsou v ní filmové projekce.
Zdroj: http://prazsky.denik.cz/kultura_region/divadelni-satira-cerveny-kukis-odradila-sponzory-rekl-autor-hry-20170510.html

Celý článek najdete ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *